      RSP-320-36 Stabilisiertes Schaltnetzteil
      Mean Well RSP-320-36 Stabilisiertes Schaltnetzteil
      5 Auf Lager
      2 reviews
      5 von 5
      2 reviews
      5 Sterne
      50%
      4 Sterne
      50%
      3 Sterne
      0%
      2 Sterne
      0%
      1 Stern
      0%
      Alle Bewertungen anzeigen
      Marke: Mean Well
      • -5% Bestelle 4 für nur 85,45 je Stück
      Buy now, pay later
      • Wir versenden nach
      • Jetzt bestellt, heute versendet
      • Mindestens zwei Jahre Garantie
      • 45 Tage Widerrufsrecht
      • Kundenbewertung:
      Angebot anfordern
      Haben Sie eine Frage zu diesem Produkt?
      Unser Mitarbeiter hilft Ihnen gerne, das richtige Produkt zu finden
      Produktbeschreibung Mean Well RSP-320-36 Schaltnetzteil
      The Mean Well RSP-320-36 is a 320W, 36V AC-DC switched-mode power supply that is ideal for applications requiring energy savings, no noise, limited space for installation. It features a 1U low profile, high efficiency of up to 90%, and free air convection cooling.
      Highlights
      • Input voltage range: 90-264VAC
      • Output voltage: 36VDC
      • Output current: 8.9A
      • Efficiency: up to 90%
      • Power factor: 0.9
      • Size: 1U (48 x 28 x 86 mm)
      • Weight: 0.6kg
      Product details
      Mean Well RSP-320-36 Switched Mode Power Supply
      Mehr anzeigen
      Eigenschaften
      Artikelnummer:
      RSP-320-36
      EAN
      Max Output Power
      320.4W
      Output Voltage (V)
      32.4 ~ 39.6V
      Output Current (A)
      0 ~ 8.9A
      Max Output current (A)
      8.9A
      Efficiency
      Ripple & noise (max.)
      220mVp-p
      Mains voltage input
      88 ~ 264VAC - 124 ~ 370VDC
      Protection
      Overload / Over Voltage / Over temperature
      Tye of cooling
      Built-in DC fan
      Connector type
      Screw terminals
      Dimensions (D x W x H)
      215*115*30mm