      Q4/010/400 | 0,10 µF | 5% | 400 V | Q4 Kondensator
      Audyn Q4/010/400 | 0,10 µF | 5% | 400 V | Q4 Kondensator
      10+ Auf Lager
      2 reviews
      5 von 5
      2 reviews
      5 Sterne
      100%
      4 Sterne
      0%
      3 Sterne
      0%
      2 Sterne
      0%
      1 Stern
      0%
      Alle Bewertungen anzeigen
      Marke: Audyn
      Buy now, pay later
      • Wir versenden nach
      • Jetzt bestellt, heute versendet
      • Mindestens zwei Jahre Garantie
      • 45 Tage Widerrufsrecht
      • Kundenbewertung:
      Angebot anfordern
      Haben Sie eine Frage zu diesem Produkt?
      Unser Mitarbeiter hilft Ihnen gerne, das richtige Produkt zu finden
      Produktbeschreibung Audyn Q4/010/400 | 0,10 µF | 5% | 400 V
      An Audyn Q4 Capacitor with a 0.10 µF capacitance, 5% tolerance, and 400V nominal voltage.
      Highlights
      • 0.10 µF Capacitance
      • 5% Capacitance Tolerance
      • Nominal Voltage of 400V
      • Low loss factor (tang) of 0.0020 at 1 kHz
      Product details
      Audyn Q4/010/400 | 0,10 µF | 5% | 400 V | Q4 Capacitor
      This Audyn Q4 Capacitor, a high-quality component in the category of Crossover Components Capacitors Film/foil capacitors, boasts a capacitance of 0.10 µF, a tolerance of ± 5 %, and a nominal voltage of 400V. The capacitor uses Polypropylene film and the connections are made from tinned copper wire, offering superior conductivity and reliability. With a low loss factor (tang) of 0.0020 at 1 kHz, it makes for a top choice for applications that require minimal energy loss. This item is not just about performance; it's also about delivery of quality sound, making it an excellent choice for audio crossover networks.
      I.T. Intertechnik Artikelnummer: 1341852
      Mehr anzeigen
      Eigenschaften
      Artikelnummer:
      Q4/010/400
      EAN
      Kapazität (µF)
      0.10 µF
      Spannungswert
      400 V
      Toleranz
      5%
      Verbindungsstil
      Axial
      Mehr anzeigen
      5 von 5
      Durch Henrik on 21 März 2026
      Durch Zsolt on 24 Februar 2026