      MKTA/6.8/250 | 6,8 µF | 5% | 250 V | MKT-A Kondensator
      Audyn MKTA/6.8/250 | 6,8 µF | 5% | 250 V | MKT-A Kondensator
      10 Auf Lager
      0 reviews
      0 von 5
      0 reviews
      5 Sterne
      0%
      4 Sterne
      0%
      3 Sterne
      0%
      2 Sterne
      0%
      1 Stern
      0%
      Alle Bewertungen anzeigen
      Marke: Audyn
      Buy now, pay later
      • Wir versenden nach
      • Jetzt bestellt, heute versendet
      • Mindestens zwei Jahre Garantie
      • 45 Tage Widerrufsrecht
      • Kundenbewertung:
      Angebot anfordern
      Haben Sie eine Frage zu diesem Produkt?
      Unser Mitarbeiter hilft Ihnen gerne, das richtige Produkt zu finden
      Produktbeschreibung Audyn MKTA/6.8/250 | 6,8 µF | 5% | 250 V
      Audyn MKTA/6.8/250 MKT-A Capacitor, a high-performing component perfect for crossover systems.
      Highlights
      • 6.8 µF capacitance value
      • 5% tolerance for precise operation
      • Rated for 250V
      • Constructed with polyester foil and tinned copper wire terminals
      Product details
      Audyn MKTA/6.8/250 | 6,8 µF | 5% | 250 V | MKT-A Capacitor
      The Audyn MKTA/6.8/250 MKT-A Capacitor is an essential component in crossover systems, notable for its specific 6.8 µF capacitance value and 5% tolerance, ensuring precise operation. Rated for 250V, this capacitor is highly reliable for high-voltage applications. Made with polyester foil, it guarantees high stability and excellent insulation properties. The tinned copper wire terminals provide an efficient and secure connection. With an impressive loss factor of 0.0010 at 1 KHz from 1.00 IÌ‚¼F, this capacitor promises minimal energy loss, resulting in efficient performance. Its flat winding and 50mm connection length facilitate easy installation. The capacitor is perfect for audio systems, power supplies, and other electronic circuits where high-quality capacitors are required.
      I.T. Intertechnik Artikelnummer: 1341648
      Mehr anzeigen
      Eigenschaften
      Artikelnummer:
      MKTA/6.8/250
      EAN
      Kapazität (µF)
      6.8 µF
      Spannungswert
      250 V
      Toleranz
      5%
      Abmessungen: Ø * L (mm)
      18 x 46
      Verbindungsstil
      Axial
      Mehr anzeigen
      Es wurden noch keine Bewertungen für dieses Produkt abgegeben..