      MEO-68T3.350 | 68 µF | 3% | 350 V | MCap EVO Olio Condensatore
      Mundorf MEO-68T3.350 | 68 µF | 3% | 350 V | MCap EVO Olio Condensatore
      6 In magazzino
      0 reviews
      0 da 5
      0 reviews
      5 stars
      0%
      4 stars
      0%
      3 stars
      0%
      2 stars
      0%
      1 stella
      0%
      Leggi le recensioni
      Marchio: Mundorf
      Descrizione del prodotto Mundorf MEO-68T3.350 | 68 µF | 3% | 350 V | Olio
      Highlights
      • EVOLUTION winding technology
      • Purest Polypropylene foil vaporized
      • Metallised with a thick aluminium layer
      • Temperature range -25 to +125°C
      • RoHS compliant, lead-free
      • Oil impregnated capacitors
      • Made in Germany
      Product details
      Mundorf MEO-68T3.350 | 68 µF | 3% | 350 V | MCap EVO Oil capacitor
      Specifiactions: Dielectric: Polypropylene • Metallisation: Aluminium • Loss factor tan ∂: 0.0002 @ 1kHz; 0.0001 @ 10kHz • Permissible ambient temperature 85°C / 185°F • RoHS compliant (lead-free) • REACH compliant.
      Show more
      Specifiche
      Numero dell'articolo:
      MEO-68T3.350
      EAN
      Capacità (µF)
      68 µF
      Tensione nominale
      350 V
      Tolleranza
      3%
      Dimensioni: Ø × L (mm)
      65 x 50
      Stile di terminazione
      Axial
      Show more
      There are no reviews written yet about this product..