      MEO-0,010T5.650 | 0,01 µF | 5% | 650 V | MCap EVO Olio Condensatore
      Mundorf MEO-0,010T5.650 | 0,01 µF | 5% | 650 V | MCap EVO Olio Condensatore
      10+ In magazzino
      2 reviews
      5 da 5
      2 reviews
      5 stars
      100%
      4 stars
      0%
      3 stars
      0%
      2 stars
      0%
      1 stella
      0%
      Leggi le recensioni
      Marchio: Mundorf
      Descrizione del prodotto Mundorf MEO-0,010T5.650 | 0,01 µF | 5% | 650 V | Olio
      Highlights
      • EVOLUTION winding technology
      • Purest Polypropylene foil vaporized
      • Metallised with a thick aluminium layer
      • Temperature range -25 to +125°C
      • RoHS compliant, lead-free
      • Oil impregnated capacitors
      • Made in Germany
      Product details
      Mundorf MEO-0.010 T 5.650 | 0.01 µF | 5% | 650 V | MCap EVO Oil capacitor
      Specifiactions: Dielectric: Polypropylene • Metallisation: Aluminium • Loss factor tan ∂: 0.0002 @ 1kHz; 0.0001 @ 10kHz • Permissible ambient temperature 85°C / 185°F • RoHS compliant (lead-free) • REACH compliant.
      Show more
      Specifiche
      Numero dell'articolo:
      MEO-0,010T5.650
      EAN
      Capacità (µF)
      0.01 µF
      Tensione nominale
      650 V
      Tolleranza
      5%
      Dimensioni: Ø × L (mm)
      5 x 12
      Stile di terminazione
      Axial
      Show more
      5 di 5
      Da Hans on 14 Marzo 2026
      5 di 5
      Da Brian on 9 Febbraio 2025